Zlewozmywaki granitowe – pielęgnacja

  • Zlewozmywaki granitowe, pomimo swojej ogromnej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, wymagają odpowiedniej i regularnej pielęgnacji
  • Na szczęście pielęgnacja zlewu z granitu nie nastręcza żadnych trudności, o czym poniżej
  • Systematyczność pozwoli nam zachować nasz zlew granitowy w idealnej kondycji

Jest piękną ozdobą każdej kuchni oraz inwestycją na lata. Zlew, który został wykonany z granitu, to elegancja i ciekawy wygląd. Co warto wiedzieć na temat podstawowych zasad jego pielęgnacji?

O czym właściciele zlewów z graniu muszą pamiętać?

Zlewozmywak granitowy to spory wydatek, jednak dzięki odpowiedniej trosce i pielęgnacji będziemy mogli z niego korzystać przez wiele lat. O czym musimy pamiętać? Przede wszystkim o systematyczności. Zlewozmywaki kuchenne powinny być czyszczone każdego dnia – bez względu na to, z jakiego materiału zostały wykonane. Wynika to z roli, jaką pełni kuchnia oraz z konieczności utrzymywania tego wnętrza w czystości. Systematyczne czyszczenie pozwala też unikać problemów z uciążliwymi plamami, które z czasem stają się coraz trudniejsze do usunięcia. Szybka interwencja jest niezbędna w chwili, gdy nasz zlew zostanie zabrudzony sokiem z buraków lub inną substancją, która ma silne właściwości barwiące.

Jak wybierać środki czystości?

Wybór środków czystości to kolejna sprawa, która dla właścicieli zlewów wysokiej jakości ma ogromne znaczenie. Na szczęście zlew kuchenny z granitu nie jest zbyt wymagający pod tym względem, a do codziennej pielęgnacji można wykorzystać zwykły płyn do mycia naczyń. Do walki z poważniejszymi zabrudzeniami można wykorzystać mleczko. Warunek jest jeden – nie powinno ono zawierać granulatu. Nie brak też na rynku specjalistycznych środków czystości, które powstały z myślą o pielęgnacji powierzchni granitowej. Dla tych, którzy zainwestowali w zlewy znanych marek, takie środki mogą się okazać najlepszym wsparciem w ich codziennej pielęgnacji.

Darfor – Producent zlewozmywaków granitowych

TOP